| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Applicable Objects: | Beverage |
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Machine equip with Ultrasonic,collecting table,PLC and Touch screen.
1.One disk,direct bottom
2.Auto bottom paper feeding
3.Auto waste bottom paper conveyor
4.Auto lubrication
5.High speed ,max speed 105pcs/min.stable speed 85pcs/min
6.No cup fan material alarm,
7.No cup cone alarm,
8.Drop cup alarm
| Paper Cup Size | 2-12oz |
| Paper Material | 140-320g/m2,One Side PECoated Paper Or Double |
| Speed | Max Speed:105pcs/min,Stable speed :85Pcs/min |
| Power source | 380V 50HZ |
| Heating total power | 5KW |
| Main motor | 1.5KW |
| Total Power | 7.5kw |
| Weight | 2200kg |
| Overall size | 2.23X1.14X1.8m |
| Air pressure | ≤0.4MPa(used for auto bottom paper feeding) |
| Operation person | 1person and more machines |
| Opeartion space | About 3000*3000mm |
| Note | Can be customized according to your requirements |
| Configuration list | ||||
| Name | Model | Origin | Remarks | QTY |
| Main motor | CH-25-1.5 | Taiwan | Chenggang | 1 |
| Frequency converter | Em60-1.5kw | Japan | Panasonic | 1 |
| Photoelectricity | PSE17-5DN | Korea | Ottonico | 3 |
| AC contactor | 0910 | France | France | 3 |
| Thermal couple | Domestic | Huibang | 5 | |
| Temperature control instrument | AI-208G | Domestic | Yudian | 5 |
| Botton | NP2-BA31 | Domestic | Chint | 12 |
| Relay | JZX-22F(D)/2Z | Domestic | Chint | 5 |
| Switching power supply | LRS-200-24 | Taiwan | Ming Wei | 1 |
| Circuit breaker | DZ47-60 1P C10 | Domestic | Chint | 6 |
| Circuit breaker | DZ47-60 3P D60 | Domestic | Chint | 1 |
| Exchange | CJX2-1810 220V | Domestic | Chint | 5 |
| Exchange | CJX2-4011 220V | Domestic | Chint | 2 |

