| Customization: | Available |
|---|---|
| Warranty: | 1 Year |
| Paper Materials(100-1000G/M2): | PE Coated Paper |
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
4. The forming adopts servo drive, with large pressure adjustment and convenient energy saving, making the product form quickly and aesthetically pleasing. The servo accuracy is accurate with a positive or negative 0.1 error. The feeding adopts conveying traction to ensure that the product passes through smooth counting and stacking.
| MODEL | CW--600C |
| Paper plate size | 4-12 inch (Special sex paper plate) Abrasive tools are interchangeable |
| Raw material | 150-800g/m2 various papers |
| Speed | 40---80pcs/min |
| Power requirements | 380V 50HZ |
| Power | 8 kw |
| Weight | 1600 kg |
| Machine size | 3500*1300*1850 |




