Automatic Tube Suppository Soild Filling and Sealing Machine
Product Details
| Customization: | Available |
|---|---|
| After-sales Service: | Yes |
| Warranty: | 1 Year |
Shipping
| Shipping Cost: | Contact the supplier about freight and estimated delivery time. |
|---|
Payment Guarantee
| Payment Methods: |
|
|---|---|
| Support payments in USD |
| Secure payments: | Every payment you make on Made-in-China.com is protected by the platform. |
|---|
| Refund policy: | Claim a refund if your order doesn't ship, is missing, or arrives with product issues. |
|---|
Secured Trading Service
Diamond Member Since 2014
Suppliers with verified business licenses
Audited by an independent third-party inspection agency
Importers and Exporters
High Repeat Buyers Choice
The supplier has import and export rights
More than 50% of buyers repeatedly choose the supplier
Sign In to see all verified strength labels (18)
Find Similar Products
Basic Info.
- Model NO.
- CW-60A4C
- Packaging
- Cartons
- Automatic Grade
- Automatic
- Packaging Material
- Bamboo, Wood
- Application
- Drinks
- Usage
- Inner Packing
- Type
- Filling and Sealing Machine
- Packaging Material Mechanical Properties
- Full Automatic Filling and Sealing Machine
- Material Type
- Liquid
- Model
- Cw-60A4c
- Speed
- 3200-4000cups/Hour
- Voltage
- 380V 50Hz
- Power
- 2.5kw
- Air Consumption
- 0.8m^3 /Min
- Weight
- 1000kg
- Machine Size
- 4000*1000*1700mm
- Transport Package
- Wooden Package
- Specification
- 4000*1000*1700mm
- Trademark
- Chinaworld
- Origin
- China
Packaging & Delivery
- Package Size
- 4000.00cm * 1000.00cm * 1700.00cm
- Package Gross Weight
- 1000.000kg
Product Description
Yogurt cup filling and sealing machine
Can be customized for packing ice cream, yogurt, milk, soymilk, chilli sauce, juice, honey, ketchup, mineral water and so on.
- auto cup dropping (cups should be stacked, but can't stick together)
- automatic filling
- automatic suck foil
- automatic sealing
- automatic cup exiting
| CW-60A4C | Linear Automatic Cup Sealing Machine |
| Production capacity | 3200-4000 cups/hour |
| Voltage | 380V/ 50Hz |
| Air consumption | 0.8m^3/min |
| Power | 2.5 kw |
| Dimension | 4000×1000×1700mm |
| Weight | 1000kg |


Send your message to this supplier
People who viewed this also viewed
Product Groups
More
Find Similar Products By Category
- Supplier Homepage
- Products
- filling and sealing machine
- Others filling and sealing machine
- Automatic Tube Suppository Soild Filling and Sealing Machine
Related Categories
Hot Searches
- Filling Machine Factories
- Automatic Filling Machine Factories
- Automatic Sealing Machine Factories
- Filling And Packing Factories
- Can Filling And Sealing Machine
- Food Filling And Sealing Machine
- Plastic Filling And Sealing Machine
- Liquid Filling And Sealing Machine
- Bottle Filling And Sealing Machine
- Top 10 Filling Machine
- Filling and Sealing Machine Bulkbuy
More